Home Uygulamalarımız

Makine Besleme Uygulamaları

cncbesleme
 • CNC Besleme Robotu – CNC Robotu Enjeksiyon Boşaltma Robotu
  Robot ile CNC tezgah besleme sistemleri, genel verimlilik anlamında, standart ölçüler ve çevrim süresinin sık olduğu ürünlerde tercih edilir.
 • Talep edilen yükleme sürelerine göre tek robotun birden fazla tezgaha malzeme yüklemesi mümkündür.
 • Bu işlemler için özel tasarlanmış robot tutucuları, fikstürler, magazinler, vibrasyonlu besleyiciler, diğer konumlama ekipmanları yardımcı olarak kullanılabilir. Tüm ekipmanın tasarımı ve kurgulanması proje başında talep edilecek esaslara göre yapılır.

Pres Besleme Uygulamaları

Abkentpres
 • Pres Besleme ve Boşaltma Robotu
 • Robotlu Pres besleme uygulamaları, daha önceden istiflenmiş sacların sıra ile prese beslenmesi şeklinde yapılabileceği gibi, presler arası transfer yöntemi ile parçaların yürütülmesini mümkün kılar.
 • Robotlar ile pres makinelerinin genel koordinesi yapılacak olan özel yazılımlar ile desteklenir.

 

 

 

 

 

 

Paletleme ve Paketleme

paletleme
 • Paketleme, Paletleme ve Kutulama Robotu
 • Paletleme Robotları, iş gücünü yavaşlatan ve işçi sağlığının riske girdiği yerlerde sıkça uygulanan bir robotik uygulama metodudur.
 • Koli paletleme, Çuval paletleme, Çeşitli ebatlarda paketlerin paletlenmesi, özel tasarlanan tutucular yardımı ile sağlanır.
 • Paletleme işlemleri için gereli tüm aksamların ve yürütücü sistemlerin tasarımı ve imalatı firmamız tarafından yapılabilmektedir.

 

 

 

 

Punta Kaynak Uygulamaları

punta kaynak

Robotlu Punta Kaynak uygulaması konusunda kurulum devreye alma ve servis hizmetleri veriyor, endüstriyel tesislerinizde hızlandırma, kalite ve verimlilik arttırma çalışmaları yapıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gazaltı Kaynak Uygulamaları

Gazaltikaynak
 • MIG/MAG, TIG Gazaltı Kaynağı, Ark Kaynağı Uygulamaları
 • PLC MERKEZİ ROBOTICS , müşterilerinin ark kaynağı MIG/MAG, punta ve tungsten gazaltı kaynağı (TIG) uygulama ihtiyaçları için doğru çözüm ortağıdır.
 • Ark, punta ve gazaltı kaynak sistemlerinin geliştirilmesinde edindiğimiz tecrübe ile diğer kaynak uygulamaları için de özel çözümler üretiyoruz. Kaynak prosesi ile birlikte tam üretim otomasyonu talep edilmesi halinde ihtiyaç duyulan diğer özel makine ve sistemler de tarafımızca tasarlanıp üretilmektedir.

Plazma Kesim Uygulamaları

Plazmakesim
 • İhtiyaç duyulan kalınlıktaki sacların kesimi için, gerekli erişime sahip robot sistemlerini hazırlayıp anahtar teslim olarak teslim edebilmektedir.
 • Plazma kesim yöntemi, bir mekanize plazma torcunun robota entegre edilmesi ile başarılı şekilde uygulanabilmektedir.
 • Metal parçaların kesimi hızlı, güvenli ve çapaksız olarak sağlanabildiği gibi ilave eksenler yapılması sağlanmaktadır.

 

 

 

Ahşap İşleme Uygulamaları

ahsapisleme

İşleme yapılacak parçaların özelliklerine ve boyutlarına göre analizleri yapılır, simülasyon programları ile parça üzerinde robot erişimine göre robot tipi ve gerekirse kullanılacak pozisyoner, döner tabla veya servo ray tipi belirlenip, en yüksek hassasiyet ve tekrarlama doğruluğu ile robotlarımız yüksek bir kaliteyi garanti etmektedir.

 

 

SPRUTCAM PROGRAMI VEYA 7.EKSEN (POZİSYONER ) PROJEYE DAHİL EDİLEBİLİR

Mermer İşleme Uygulamaları

mermerisleme

Seri üretim hatlarında mermerlerin taşınması, bir yere konulması gibi uygulamaların yanı sıra mermerin işlenmesi ile kesilmesi işleme yapılacak parçaların özelliklerine ve boyutlarına göre analizleri yapılır, simülasyon programları ile parça üzerinde robot erişimine göre robot tipi ve gerekirse kullanılacak pozisyoner, döner tabla veya servo ray tipi belirlenip en yüksek hassasiyet kalitesini garanti etmektedir.

SPRUTCAM PROGRAMI VEYA 7.EKSEN (POZİSYONER ) PROJEYE DAHİL EDİLEBİLİR

Plastik Kesim Uygulamaları

plastikisleme

İşleme yapılacak parçaların özelliklerine ve boyutlarına göre analizleri yapılır, simülasyon programları ile parça üzerinde robot erişimine göre robot tipi ve gerekirse kullanılacak pozisyoner, döner tabla veya servo ray tipi belirlenip, en yüksek hassasiyet ve tekrarlama doğruluğu ile robotlarımız yüksek bir kaliteyi garanti etmektedir

 

 

SPRUTCAM PROGRAMI VEYA 7.EKSEN (POZİSYONER ) PROJEYE DAHİL EDİLEBİLİR